Šport v pokoronskem času

Koronavirus je prizadel delovanje celotnega slovenskega športa, vseeno pa se letni program športa na državni ravni še ni skrčil. Med tem ko je bilo lani za vrhunski šport prek ministrstva na voljo 6,4 milijona evrov, je letos tega denarja za 700, 000 več, kar pa ne zagotavlja nemotenega delovanja vseh športnih panog.

Epidemija koronavirusa je dodobra pretresla in ohromila področje športa v organizacijskem kot tudi finančnem smislu, denimo odpoved olimpijskih iger je vplivala na znižanje proračuna Olimpijskega komitjea Slovenije za kar dva milijona evrov.

Koronavirus je vplival na prav vse športne panoge, najmanj škode pa je povzroričil na področju nogometa, ki pa se težav ne glede na vse ni mogel povsem izogniti. Namreč nogometaši v PLTS po koncu epidemije igrajo večinoma pred praznimi tribunami, posledice pa so vidne tudi na področju sponzorskih sredstev, zato so se nekateri klubi že odločili za racionalizacijo finančnega poslovanja.

V teh negotovih okoliščinah je prav gotovo preveč optimistično pričakovati, da bo prihodnje leto, če bi se razmere normalizirale, Olimpijski komite Slovenije pri financiranju nadaljeval tako, kot pred začetkom krize virusa covid-19.

Z interventinimi zakoni se je športnikom omogočilo povračilo nadomestila plač, medtem ko so bili na čakanju na delo. Problem so imeli tudi samozaposleni v športu, ki pa jih je vlada oprostila plačevanja prispevkov. Veliko pa bo odvisno tudi od nadaljnih ukrepov.

Pristojni na državni ravni so torej sprejeli določene ukrepe, ki bi lahko pomembno vplivali na ponovno postavitev varnih in trdnih temeljev slovenskega športa, kateri bi zagotavljali njegovo nemoteno nadaljnje delovanje.

DELITE