Kaj prinaša sprejeta strategija za mlade?

Ptujski mestni svetniki so na včerajšnji 33. Redni seji potrdili strateški razvojni dokument Strategije za mlade v Mestni občini Ptuj za obdobje 2021–2025, katerega namen je vzpostaviti dolgoročno podporno okolje za razvoj mladinske politike in mladinske dejavnosti v mestu. Potreba po celoviti in aktivnejši mladinski politiki na področju mladih se je namreč izkazala že pri pripravi prejšnje strategije.

V Resoluciji o nacionalnem stanovanjskem programu 2015–2025 so zastavljene smernice za oblikovanje aktivne stanovanjske politike pri ureditvi razmer na stanovanjskem področju in pri dolgoročnem zagotavljanju kakovosti bivanja za vse prebivalce. Program namenja posebno pozornost reševanju stanovanjske problematike mladih in v prvi fazi osamosvajanja spodbuja najem.

Eden izmed razlogov je kronično pomanjkanje stanovanj v Mestni občini Ptuj, kjer lahko odobrijo le okoli 50 odstotkov prošenj za dodelitev stanovanj. Gradnjo stanovanj bo sofinanciral tudi Stanovanjski sklad Republike Slovenije, so se pa ob javni razgrnitvi pojavili tudi številni očitki o lokacijski umestitvi stanovanj.

Poseben poudarek strategije je namenjen 11 ciljem mladih, ki so umeščeni v Strategijo kot rezultat mladinskega dialoga EU in sicer . izobraževanje, zaposlovanje in podjetništvo, bivanjske razmere mladih, zdravje, mladi in družba ter kultura, ustvarjalnost in dediščina.

DELITE