Zgledno uredili najbolj prometno ulico

Občina Šentilj je realizirala veliko večino projektov in investicij, ki si jih je zadala v sklopu proračuna 2021. Naložbe so pravično razdelili med vse krajevne skupnosti, v Velki so urejevali komunalno infrastrukturo, v Ceršaku in Selnici ob Muri pa zagotovili nove športno rekreacijske vsebine. Najpomembnejša in hkrati tudi finančno najbolj obremenljiva investicija pa je bila izvedena v središču Šentilja in sicer rekonstrukcija Maistrove ulice v višini 2,8 milijona evrov.

Vladna služba za razvoj in evropsko kohezijsko politiko je občini Šentilj odobrila evropska sredstva za projekt odvajanja in čiščenja v porečju Drave, ki se v tem trenutku že izvaja. Za nekaj manj kot 1,6 milijona evrov vreden občinski projekt v sklopu dogovora za razvoj podravske razvojne regije, je evropski kohezijski sklad prispeval 553.000 evrov.

V občini Šentilj poleg projektov na področju komunalne in cestne infrastrukture načrtujejo tudi vzpostavitev dodatnih kolesarskih povezav in sicer v skupni dolžini 7 kilometrov. Predvsem velik potencial vidijo ob reki Muri in v Ceršaku, ki veljata za območji tik ob meji z Avstrijo, s čimer je zanimiva tudi tujim turistom oz. obiskovalcem.

Ena izmed pomembnejših investicij, izgradnja Športne dvorane,  je ocenjena na okoli 3,8 milijona, od česar so 630 tisoč evrov pridobili od Eko sklada, ostala sredstva pa bodo zagotovili iz občinskih sredstev oz. dolgoročnim kreditom. Dvorana bo locirana med kulturno-prosvetnim domom Vlada Pipana in OŠ Rudolfa Maistra Šentilj. V uporabo pa bi naj bila predana 1. septembra 2022.

Občina je izredno dejavna tudi na področju turzima, že dve leti namreč stoji regionalno turistično središče, ki je locirano na starem mejnem prehodu, kateremu želijo v prihodnje dodati še marsikaj, tudi t.i. mladinski hostel. Vse v želji po zagotavljanju zadostnih kapacitet za razvoj trajnostnega in butičnega turizma.

DELITE