Začaran krog revščine

Številne socialne in psihološke stiske, so se med potekom epidemije covida-19 le še povečale. Narašča pa tudi povpraševanje po osnovnih dobrinah tistih, ki pomoči pred epidemijo niso potrebovali. Na področju Maribora in okolice sta nepogrešljivi humanitarni organizaciji območne enote Rdečega križa in Nadškofijske Karitas, ki praviloma pomagata tistim, na katere so pristojni organi pozabili. 

Epidemija novega koronavirusa je razgalila številne socialne in psihološke stiske posameznikov, ki so že pred samo zdravstveno krizo živeli na robu preživetja. Povpraševanje po paketih pomoči narašča, ki pa bodo odslej razdeljeni v manjših količinah. Mestna občina Maribor namreč z letošnjim letom namenja za tretjino manj sredstev humanitarnim organizacijam.

Koronakriza je vplivala tudi na področje zaposlovanja, saj mnoge panoge več kot eno leto ne morejo opravljati svoje dejavnosti. Zato narašča tudi število ljudi, kateri pomoči pri osnovnih potrebščinah, pred epidemijo niso potrebovali.

Slovenska Karitas začenja vseslovensko dobrodelno akcijo Pomagajmo preživeti in živeti, ki je namenjena vsem prizadetim zaradi gospodarskih posledic epidemije covida-19. Zbrana sredstva bodo pomoči potrebnim namenili v obliki hrane, higienskih pripomočkov in plačila najnujnejših položnic, del pa bodo namenili programom socialnega vključevanja.

Z takšnimi in podobnimi akcijami pa želijo tudi v Rdečem Križu pomagati predvsem brezposelnim, trajno nezaposljivim, starejšim ter tudi številnim mladim in študentom, ki so od začetka epidemije zaprosili za pomoč.

V okviru socialne dejavnosti se izvajajo programi, ki so namenjeni posameznikom, družinam in skupinam prebivalstva, ki si ne morejo zagotoviti sredstev za preživljanje iz razlogov, na katere sami ne morejo vplivati – osnovno vodilo je preprečevanje revščine in socialne izključenosti ter zagotavljanje dostojnega preživetja.

DELITE