Škandalozno izpeljane rošade treh direktorjev javnih podjetij

Na razpis za novega direktorja Energetike Maribor, je do predpisanega roka prispelo pet vlog. Nobena od teh pa ni bila kasneje ovekovečena z potrditvijo novega direktorja, ki bi zamenjal odstavljenega Alana Perca. Slednji je sicer napovedal sodni spor z občinskimi organi, ki bi ga naj s položaja direktorja decembra lani razrešili brez pravne podlage. Ob tem v oči bodeta tudi zamenjavi direktorjev v občinskih podjetjih Marprom in Šport Maribor d.o.o.

Odstavitev Alana Perca z vodilnega mesta Energetike Maribor počasi dobiva svoj zaplet. Perc je namreč priznal, da resno razmišlja o vložitvi tožbe za t.i. neutemeljeno krivdno razrešitev. Od občine namreč terja kar 360 tisoč evrov, kar je približno sorazmerni delež bruto plač za naslednja štiri leta, Koliko mu je ostalo od nedokončanega mandata direktorja Energetike. Člani nadzornega sveta vsakega občinskega podjetja so po statutu MO Maribor za svoje odločitve odgovorni z vsem svojim premoženjem. Pa se bo dejansko to udejanilo tudi v praksi?

Zagotovila odločevalcev so sicer šle v smeri nižanja cen položnic, kar se je izkazalo za kontradiktorne obljube. Položnice so bistveno dražje, kot v preteklih letih.
Nepojasnjena je ostala tudi odločitev o menjavi direktorja Marproma, s funkcije katerega se je poslovil Bernard Majhenič. Zamenjal ga je Ranko Šmigoc, sicer direktor Mestnih nepremičnin. Zato se širša javnost sprašuje, kako lahko posameznik vodi kar dve občinski podjetji naenkrat?

Verjetno najbolj nerazumljiva odločitev pa je bila odstavitev direktorja Športa Maribor Tadeja Mežnarja, ki ga je zamenjal Boštjan Tancer. Slednji je po javno dostopnih podatkih močno vpet v poslovanje z družino Arsenovič, konkretneje z županovim bratom Markom Arsenovičem. 

Na epilog zgodbe tako imenovanega mariborskega kadrovskega cunamija še čakamo, kar se že sedaj ve pa je to, da bodo vse napačne ali namerno povlečene poteze odločevalcev neposredno ali posredno plačali občani mesta.

DELITE