Pogodbe dragega mestnega servisa

Na včerajšnji seji so mestni svetniki vnovič obravnavali visoke stroške Javnega holdinga Maribor. Svetniško vprašanje je postavil Miha Recek, ki se je spraševal, ali so stroški, ki jih holding plačuje za svetovalne pogodbe in odvetniške storitve, naštel jih je za 481 tisoč evrov, upravičeni. Za našo televizijo je izpostavil tudi  dobičke, ki si jih občinska podjetja izplačujejo, pri tem pa občani plačujejo vse višje položnice.

Visoki stroški Javnega holdinga so vnovič postali pereča tema na seji mestnega sveta. Mestni svetnik Miha Recek iz stranke Naša dežela je mariborskega župana povprašal ali so stroški, ki jih holding plačuje za svetovalne pogodbe in odvetniške storitve upravičeni.

Za plače javnega holdinga so od ustanovitve namenili nekaj več kot 1,7 milijona evrov. Dobrih 944 tisoč evrov so po podatkih Erarja namenili za stroške notarke Ines Bukovič. Tudi podjetje Danijela Mesić s.p. je dobilo do sedaj dobrih 87.000 evrov, Intelektum Maribor več kot 76.000 evrov, Lancom pa nekaj več kot 68.000 evrov. Na Reckovo vprašanje o mestna oblast ni odgovorila.

Recka je najbolj zmotilo dejstvo, da je vseh šest mariborskih javnih podjetij Javnega holdinga Maribor bo po ocenah leto 2021 končalo z dobičkom. Izstopa komunalno podjetje Snaga, kjer bodo minulo poslovno leto končali z 1,8 milijonskim presežkom.
Po poročanju časnika Večer se dvigujejo tudi plače direktorjev občinskih podjetij, ki bodo po novem imeli enake plače, to je 5378,49 evra bruto. Kar pomeni, da bo direktor Snage Franc Dover po novem prejemal 943 evrov višjo plačo.

DELITE