Konec čakanja na urgentni center

Izgradnja ptujskega urgentnega centra se s podpisom pogodbe pristojnega ministra Janeza Poklukarja tudi uradno lahko prične. Z realizacijo dolgo pričakovane investicije bodo bistveno izboljšani pogoji nujne zdravstvene dejavnosti, ob tem bo obravnava pacientov potekala na enotni lokaciji. V današnji rubriki Regionalno zdravje pa vam poleg pomena in finančne konstrukcije urgentnega centra predstavljamo nadaljne potrebe za nemoteno opravljanje zdravstvene dejavnosti v ptujski splošni bolnišnici.

Agonija administrativnih postopkov za izgradnjo urgentnega centra na Ptuju je končana. S podpisom pogodbe, ki mu je prisostvoval tudi minister za zdravje Janez Poklukar, je finančna konstrukcija projekta zaprta, čakajo se le še zadnje formalnosti pred začetkom gradbenih del.

Z izgradnjo urgentnega centra bodo omogočeni sodobni pogoji za izvajanje službe nujne medicinske pomoči. Pacientom bo tako zagotovljena zdravstvena obravnava na enem mestu, bistveno pa se bodo izboljšale možnosti diagnostične in terapevtske obravnave. Gre za strateško pomemben projekt ne samo za Mestno občino Ptuj, ampak tudi njeno ožjo oz- širšo okolico.

Vodstvo Splošne bolnišnice Ptuj pa je že sestavilo prioritetno listo invescitij, ki bodo v nekem srednjeročnem oz. dolgoročnem obdobju ključne za nadaljno učinkovito delovanje zdravstvene dejavnosti. Predvsem ozko grlo predstavljajo kirurgija in intenzivna terapija, ki bosta v kratkem nujno potrebna temeljite obnove.

V ptujski bolnišnici pa se še vedno soočajo z akutno problematiko, povečevanjem števila novo potrjenih okužb z koronavirusno različico omikron. Ravno ta pa je glavni vzrok za alarmantno stanje na intenzivni terapiji, ki že v normalnih razmerah ne zadošča vsem dejanskim potrebam.

Gradbena dela v sklopu projekta izgradnje urgentnega centra bo sicer izvajal najcenejši ponudnik na razpisi in sicer Medicoenginering, d.o.o. Skupna ocenjena vrednost investicijskega projekta znaša več kot 6,5 milijona evrov.

DELITE