Humanitarna komisija v času epidemije

Epidemija koronavirusne bolezni 19 je tudi v Mariboru razkrila številne stiske, ki so se sicer skrivale za štirimi stenami. Na Mestni občini Maribor so se v sodelovanju s Centrom za socialno delo, Centrom za pomoč na domu, Karitasom in Rdečim križem ter Službo za zaščito in reševanje povezali in organizirali pomoč na čim več področjih.
Ob razglasitvi epidemije je bile den prvih ukrepov zapiranje šol in vrtcev. Ob tem so na mestni občini Maribor nemudoma sprejeli, da je otrokom iz socialno ogroženih družin nemudoma treba zagotoviti tople obroke.
Številke so se iz tedna v teden povečevale. Ob začetku so topel obrok zagotovili 33 otrokom, kasneje že 140 otrokom tedensko. V nadaljevanju se je izkazalo, da so takšne oblike pomoči potrebni tudi starejši.
V času epidemije so tako razdelili približno 5300 obrokov, saj so kasneje v to obliko pomoči uvrstili tudi brezdomce.
S pomočjo Rdečega križa in Karitas so socialno ogroženim Mariborčanom razdelili tudi 207 prehranskih in 100 higienskih paketov v vrednosti približno 6000 eur. Stroške vsebine paketov so krili iz proračunskih rezerv mestne občine Maribor ter prejetih donacij.
Humanitarna komisija pa bo s svojim delovanjem nadaljevala tudi v prihodnje.
Humanitarna komisija in njen učinek je pokazal kako pomembno je sodelovanje različnih institucij. Sogovornica pa ob tem dodaja, da je vesela, da so se stvari iztekle tako kot so se, da v Mariboru epidemija, k sreči ni imela večjih razsežnosti.

DELITE